הסיפור שלנו

פעם, הכל היה אישי יותר. כולם הכירו את כולם. בעל המכולת היה השכן שלך, הדוור הכיר אותך אישית, המורים היו מעורבים בחיי הילדים ואפילו נהג האוטובוס ידע את שמות כל בני המשפחה.

פעם חיינו בקהילה. קנינו מאנשים שהכרנו, שסמכנו עליהם, אנשים שידעו בדיוק מה אנחנו צריכים ואוהבים.

היום אנחנו קונים בסופרים ענקיים, שהעובדים בהם מתחלפים על בסיס יום יומי, אנחנו קונים דרך האינטרנט, ולא תמיד יודעים בכלל ממי אנחנו קונים, אפילו עם החברים הקרובים שלנו, אנחנו 'מדברים' בעיקר בפייסבוק. ואם זה לא מספיק, הקורונה הרחיקה אותנו אפילו יותר.

אבא שלי ז"ל, משה בדיחי, שהיה יהלומן ותכשיטן (וגם היה חבר בורסת היהלומים), וממנו למדתי את המקצוע מגיל מאוד צעיר, אהב מאוד אנשים. הוא עבד בעיקר עם אנשים פרטיים, שהגיעו אליו מפה לאוזן. הוא היה מחובר אליהם, הכיר אותם ואת החיים שלהם באופן אישי.

אחרי יותר מעשור שחייתי בסין ובהונג קונג, פתחתי חברות, הקמתי שותפויות, עבדתי בווליום גבוה, עם לקוחות גדולים מהאלפיון העליון של סין (שם גם הקמתי משפחה),

הרגשתי שאני רוצה לחזור למשפחתיות, לקהילה, להכיר את הלקוחות שלי באופן אישי, ליצור להם בדיוק את התכשיט שמתאים להם (כי בסופו של דבר, הוא נשאר איתם לכל החיים). לעבור יחד איתם את כל השלבים, להבין אותם, להבין מה הם צריכים ולהוציא את החלום שלהם לפועל.

כשהילדים הגיעו לגיל בית ספר חזרנו הביתה, לישראל. הקמתי את 'SEVEN DIAMONDS ', שמשלבת קהילה משפחתית והתאמה אישית, יחד עם איכות, מקצוענות ושנים של ניסיון בינלאומי.

קהילת הלקוחות שלנו היא משפחה. אנשים שחוזרים לקנות תכשיטים לכל שלב בחיים. החל מטבעת אירוסין, טבעת נישואין, דרך צמיד להולדת הבן או שרשרת לבת מצווה ועד עגילים ליום הולדת או 'סתם' מתנה ליום שלישי 🙂

Dmitriy Green -3645

שחר בדיחי // המסע האישי שלי

את המקצוע התחלתי ללמוד בגיל מאוד צעיר, מאבא שלי ז"ל, שעירב אותי בכל שלבי היצירה. החל מהתכנון, דרך חומרי הגלם, דרך מערכות יחסים עם השותפים, הספקים והקבלנים, ועד מערכות היחסים עם הלקוחות, שתמיד חזרו לעוד.

כשסיימתי את התואר באוניברסיטה העברית (תואר דו חוגי של כלכלה ולימודי מזרח אסיה) קיבלתי מלגה מממשלת סין, וב-2008 נחתתי בבייג'ינג.

העולם הזה ריתק ומשך אותי. התאהבתי בסין ורציתי מאוד להישאר שם. הבנתי שיהלומים זו הדרך.

חזרתי לארץ, למדתי גמולוגיה (יהלומנות), עשיתי רילוקיישן לסין ב-2010 והקמתי סניף מקומי של חברה בינלאומית לסחר ביהלומים.

בהמשך גם חברתי לחברה יהודית הונג קונגית שקיימת משנות ה-70 והתחלתי לעבוד בהונג קונג וסין. שם עבדנו בעיקר עם מותגי יוקרה ולקוחות פרטיים מאוד עשירים.

חזרנו לארץ בשביל המשפחה, עם מטרה להישאר 'על הקו' בין סין לישראל. אבל מהר מאוד הבנתי שהחלום שלי הוא עסק משפחתי, שהוא בית ללקוחות שלי. הבנתי שאני רוצה להכיר באופן אישי את הלקוחות שלי, להקים את קהילת הלקוחות של 'SEVEN DIAMONDS' וללוות אותם באירועי החיים עם תכשיטים שמותאמים להם באופן אישי.

שנתחתן?

מכיוון שהתכשיטים שלנו הם לנצח, אנחנו לא נפרדים ברגע שקיבלתם את התכשיט, גם היחסים שלנו הם לנצח 🙂

כך, למשל, לקוחה שקיבלה לנישואין שרשרת מחמותה ואחרי שהילדים נולדו רצתה שהשרשרת תשקף יותר את המשפחה (זוג עם 3 ילדים), אז חידשנו הארכנו את השרשרת והוספנו יהלום לכל ילד ו-2 יהלומים גדולים שיסמלו אותה ואת בן הזוג, כך שכל פעם שהיא עונדת את השרשרת היא מרגישה שהילדים איתה.

גם חבר בורסת היהלומים גם רשיון בינלאומי לסחר ביהלומים וגם תכשיטן פרטי

כשקונים תכשיט או יהלום, לא מספיקה התעודה. חשוב לדעת ממי קונים, שיש 'אבא ואמא', שיש למי לפנות כשנתקלים בבעיה. 

כחברי בורסת היהלומים אנחנו נמצאים בפיקוח של בוררות הבורסה שפועלת על פי כללי מסחר ואתיקה גבוהים ביותר. כלומר, אנחנו נותנים דין וחשבון למי שמפקחים עלינו ולכן יש אחריות.

אבל אנחנו לא רק יהלומנים. כמו אבי ז"ל, גם אני עברתי הכשרה וצברתי ניסיון בכל שלב של ייצור התכשיטים.

החל מרעיון, תכנון והדמייה, דרך בחירת חומרי הגלם המתאימים והטובים ביותר, ועד שיבוץ, חריטה וליטוש. כך שהיום, למרות שאני לא עושה את הכל בעצמי, אני מעורב בתהליך מתחילתו ועד סופו, לכל אורך הדרך ובכל אחד מהשלבים.

המחירים שלנו

כמי שמייצרים תכשיטי יוקרה ייחודיים ואיכותיים אנחנו מן הסתם לא זולים, אבל אנחנו גם לא הכי יקרים.

מהניסיון שלי, אני יודע, שבחברה גדולה משלמים בעיקר על תיווך – על ספקים וקבלני משנה (של קבלני משנה, של קבלני משנה וכו'…), ולכן המחירים יקרים יותר.

לנו ב-'SEVEN DIAMONDS' חשוב, מצד אחד, לשמור על איכות לאורך כל הדרך ולהשתמש בחומרי הגלם הטובים ביותר, ומצד שני, לשמור על עסק משפחתי חם ואישי, אנחנו לא מחפשים לגדול למימדי ענק של רשת חנויות, ולכן המחירים שלנו נשארים שפויים ומשקפים את האיכות.

ובנימה אישית

היי, אני שחר בדיחי המייסד והבעלים של 'SEVEN DIAMONDS'.
נשוי באושר ליוליה ואב מאוהב ליסמין, עדינה, עילי ונעמי.
דור שני ליהלומנים, עם ניסיון בינלאומי של שני עשורים בתחום היהלומנות והתכשיטנות.

הקמתי את 'SEVEN DIAMONDS' מתוך תשוקה עזה לעולם הזה וכדי להמשיך את דרכו של אבי ז"ל.

למה שבע?

למספר 7 יש מקום מיוחד ומרכזי ביהדות, והוא מלווה אותנו לאורך החיים. 7 ימים בשבוע, 7 שבועות לספירת העומר, 7 המינים, 7 ברכות בחתונה, 7 חגים יהודיים, 7 מדורי גן עדן, 7 רקיעים, וביום השביעי שבת וינפש… ועוד. 

הוא מסמל משמעות, שלמות וטבעיות.

וכך גם היהלומים שאנחנו עובדים איתם.

'SEVEN DIAMONDS' מציעה תכשיטי יהלומים ברמה גבוהה, תוך שילוב אופטימלי בין חווית קניה מקוונת לבין שירות מפנק בהתאמה אישית בחנות הפיזית, כשהערכים המרכזיים המובילים את החברה, הנם כבוד והערכה למורשת המשפחתית, כמו היהלום שעובר מדור לדור ונשמר לנצח.

בקהילות יהודיות רבות בעולם נוהגים לומר בבדיחות ש׳כל אדם צריך 3 חברים טובים – רופא, עו״ד ותכשיטן׳, אלו החברים שאנחנו רוצים שיהיו לנו בלחיצת כפתור ושייתנו לנו מענה מהיר. אנחנו נשמח להיות החבר השלישי שלך 🙂